Rijeka slavila u Gradskom vrtu nakon velikog preokreta

Hrvatska 19. velj 201717:11 > 17:13
Daniel Kopatsch/Bongarts/Getty Images

U 21. kolu hrvatskog nogometnog prvenstva nogometaši Rijeke slavili su u Gradskom vrtu protiv Osijeka rezultatom 2:3.

Pred oko 3000 gledatelja na Gradskom vrtu u Osijeku gledali smo odličnu utakmicu između Osijeka i Rijeke. Gledatelji su mogli uživati u zanimljivom ogledu punom preokreta.

Rijeka je na početku bila dominantnija momčad, a tu dominaciju su okrunili pogotkom u 18. minuti kada Gavranović bježi obrani Osjećana i postiže pogodak. Ipak, osijek se nije predavao i u sedam minuta napravio je veliki preokret. Prvo je Lopa u 23. minuti zabio za izjednačenje, da bi nakon toga Ejupi u 30. minuti doveo domaćine u vodstvo.

U drugom poluvremenu Riječani su bacili sve adute u napad kako bi došli do izjednačenja. U 56. minuti Andrijašević je nadvisio obranu Osijeka i lijepo glavom zabio za izjednačenje. Isti igrač postao je apsolutni junak susreta pogotkom u 86. minuti kada je preciznim udarcem donio Rijeki pobjedu. Franko Andrijašević je još jednom pokazao kako u Hajduku i Dinamu su napravili velike greške neprepoznavši njegov potencijal.

S ova tri boda Rijeka se vratila na šest bodova prednosti u odnosu na drugi Dinamo.