'Modri' protiv mađarske sile i jednog motiviranog dečka

Hrvatska 15. ruj 202010:04 > 10:08
(Photo by Laszlo Szirtesi/Getty Images)

Hrvatski prvak danas odlazi put Mađarske gdje će u srijedu u 19 sati igrati protiv Ferencvaroša za daljnji progres prema grupnoj fazi Lige prvaka.

Modrima je definitivno laknulo protiv Cluja, bila je to sve samo ne lagana utakmica. Drama od prve do zadnje minute, uključujući i 30 minuta produžetaka te svaki izvedeni jedanaesterac u raspucavanju.

Momčad Zorana Mamića još uvijek nije na sto posto, to je svima jasno. Čak je i vrlo daleko od toga. Uz sve pobjede u dosadašnjem dijelu sezone, 6 pogodaka Lokomotivi, četiri Osijeku i pobjedu nad Hajdukom na Poljudu, Mamić još ima puno toga za popraviti u svojoj momčadi. Vezni red još ne funkcionira dovoljno glatko, a prvi izbor u napadu još je uvijek zamagljen. Možda je tako i bolje, konkurencija je velika, ovako svi moraju ostati fokusirani, oštri, željni i gladni..

Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

Protivnik je mađarski prvak. Iako je teško znati što se sve događa u toj momčadi, mora se priznati da na van zasad djeluju impresivno. Nakon remija u prvom kolu, u drugom su ostvarili pobjedu i to igrajući gotovo cijelu utakmicu s igračem manje, a Dinamo čekaju u fantastičnoj atmosferi nakon što su pregazili Paks u 3. kolu mađarskog prvenstva s 5:0.

Tri je gola za klub iz Budimpešte tamnoputi Norvežanin Tokmak Nguen, a dvaput se u strijelce upisao i Bjelokošćanin Franck Boli i to su svakako imena na koja će modra obrana morati paziti svake sekunde.

Modrima će prijetiti i jedan njihov dečko. Roko Baturina početkom kolovoza zamijenio je Maksimirsku 128 upravo za mađarsku Groupama Arenu, gdje će se u srijedu odigrati dvoboj njegove prošlosti i sadašnjosti. Momak koji je nosio dres RNK Splita, Hajduka i slovenskog Brava, u Modrima nikad nije dobio pravu priliku, a dobro je prepoznao da se to neće dogoditi ni ove sezone pa je otišao u velikana iz susjedstva. Ni ondje još nije prva violina, u pobjedi protiv Paksa u utakmicu je primjerice, ušao u 62. minuti, kad je već sve bilo riješeno, ali sigurno je da će mu Dinamo predstavljati motiv više, možda to prepozna i trener Csaba Mate pa ga stavi na teren od početka, tko zna..

Dinamo je već saznao i moguće protivnike u play-offu za plasman u skupine Lige prvaka, a ako prođe Ferencvaros u 3. pretkolu ide na boljega iz dvoboja norveškog prvaka Moldea i azerbejdžanskog Qarabaga. Bitno je da su izbjegnuti mogući dvoboje s Young Boysima ili Zvezdom pa je lako zaključiti da je Ferencvaroš najteži ispit s kojim će se Dinamo suočiti u Europi pred njima u srijedu. Naravno, sve dok ne započne ždrijeb kuglica!