Preokret Tudorovog Marseillea, na -5 su od PSG-a

Francuska 30. tra 202322:49 0 komentara
Guliver Images

Olympique Marseille je slavio sa 2-1 (0-1) protiv Auxerrea u utakmici 33. kola francuskog nogometnog prvenstva, odigranoj u nedjelju na Velodromeu.

Gosti su poveli u 33. minuti golom Birame Tourea, da bi u samo dvije minute momčad Igora Tudora došla do preokreta i pobjede. Prvo je u u 75. minuti Cengiz Under izjednačio, a pobjedu Marseilleu donio je Alexis Sanchez u 77. minuti.

Kako su nogometaši Paris Saint-Germaina pred svojim su navijačima poraženi od Lorienta sa 3-1 razlika između dvije vodeće momčadi je smanjena na pet bodova, a do kraja prvenstva je ostalo isto toliko kola.

PSG je ostao na 75 bodova, Marseille ih ima 70, a treći je Lens sa 66 bodova i utakmicom manje.

Monaco je ostao četvrti na ljestvici sa 61 bodom iz 33 utakmice, pet iza trećeplasiranog Lensa. Montpellier se popeo na 12. mjesto sa 43 boda.