Susjedi briljirali protiv 'Dinamovih znanaca' u EL

Europa League 11. srp 201921:06 > 21:10
FK Radnik Bjeljina

U prvim susretima prvog kola kvalifikacija za Europsku ligu predstavnici Bosne i Hercegovine Radnik iz Bijeljine i mostarski Zrinjski ostvarili su pobjede i napravili veliki korak ka plasmanu u sljedeće kolo.

Ekipa iz Bijeljine dočekala je u Banja Luci Spartak iz Trnave, koji je prošle sezone sudjelovao u grupnoj fazi ovog natjecanja i bio u skupini sa Dinamom. Radnik nije ni trebao igrati u Europskoj ligi, ali je dobio priliku jer Zeljezničar nije dobio licencu za nastup u Europi i se pokazao izuzetno spremnim za prvo europsko iskušenje. Domaćin je poveo u 34. minuti golom Nedima Mekića. Konačnih 2:0 i sjajan rezultat pred revanš u Trnavi postavio je Velibor Đurić u 48. minutu.

Zrinjski je u gostima bio bolji od makedonske Akademije Pandev 3:0. Golove su postigli Irfan Hadžić u 12, Staniša Mandić u 28. i Miljan Govedarica u 55. minutu. Poslije ovog rezultata uzvratni susret u Mostaru praktično će biti formalnost.

Uzvratne utakmice igraju se sljedećeg četvrtka.