Dinamo slavio na Cipru i osigurao Europu do Božića!

Champions League 27. srp 202119:53 > 20:01 0 komentara
Josip Regovic

Dinamo je slavio i uzvratnoj utakmici drugog pretkola Lige prvaka. U Nikoziji su s 1:0 pobijedili Omoniju.

Gol odluke zabio je Menalo u 79. minuti.

U prvih pola sata nije bilo previše uzvuđenja pred vratima Dominika Livakovića i Fabiana. Prvu izbiljnu priliku imao je domaćin u 30. minuti. Lecjaks je odlično prošao po lijevoj strani i pucao, no Livaković je obranio udarac bivšeg igrača Dinama.

U 32. minuti na suprotnoj strani iz slobodnog udarca je zaprijetio Oršić, no nije bilo promjene rezultata. Najbolju priliku u prvom dijelu vidjeli smo u 45. minuti. Ponovo je pucao Oršić, no Fabiano je obranio njegov dalekometni pokušaj.

Fabiano je zaustavio i Oršićev udarac u 63. minuti. Danas najaktivniji Dinamov igrač je izašao jedan na jedan s vratarom, ali je Fabiano sjajno reagirao.

U 71. minuti lijepu priliku je imao i Menalo, no brazilski vratar je još jednom izašao kao pobjednik. No osam minuta kasnije Menalo je bio precizan.

Mišić je ubacio, a Menalo glavom zabio za pobjedu i novi korak bliže plasmanu u Ligu prvaka.

Dinamo je tako osigurao treće pretkolo Lige prvaka gdje ih čeka Legia, koja je u dvije utakmice s ukupnih 3:1 izbacila estonsku Floru.

Prva utakmica igra se sljedeći tjedan na Maksimiru, a uzvrat tjedan dana kasnije u Varšavi.

Ovom pobjedom Plavi su također osigurali europske utakmice do Božića.

U slučaju pobjede Plavima bi ostala još jedna prepreka na putu do Lige prvaka, ali i osigurano mjesto u Europskoj ligi. Naime, poraz u zadnjem pretkolu LP osigurava nastup u jednoj od skupine Europske lige.

U slučaju poraza od Legije, zaigrali bi u play-offu Europske lige. Pobjeda u toj rundi znači plasman u Europsku ligu, a poraz u play-offu Europske lige, pak, jamči mjesto u skupini Konferencijske lige.