Budimir: Splitu malo treba da se zapali, bit će ludnica

Champions League 21. tra 202321:00 0 komentara
HNK Hajduk Split

Juniori Hajduka plasirali su se u finale Lige prvaka mladih nakon što su u polufinalu u Ženevi pobijedili Milan rezultatom 3:1. Hajduk će u finalu igrati protiv AZ Alkmaara koji je boljim izvođenjem penala izbacio Sporting (4:3). Utakmica je na rasporedu u ponedjeljak od 18 sati.

Trener Hajdukovih juniora, Marijan Budimir, bio je presretan nakon pobjede.

Bili smo okej prvih 15-20 minuta, a onda je Milan počeo raditi probleme po našoj lijevoj strani. Nekako smo uspjeli izdržati do poluvremena i znali smo da ćemo nešto trebati promijeniti. To smo i napravili, začepili smo rupe i znali smo da ćemo preko krila uspjeti pokazati što možemo. Tako smo i zabili prvi gol. Prekidi su naša velika snaga. Odigrali smo pametno, ali i imali sreće. Nju treba isprovocirati. Finale je zasluženo“, rekao je Budimir pa dodao:

“Nakon što su nas razigrali u prvom poluvremenu, u drugom smo se dogovorili da se nakon povlačenja moramo podići i pritiskati ih visokim presingom. Time smo ih natjerali na grešku.”

Budimir priznaje da je malo pogledao AZ Alkmaar.

Taktički dobra ekipa s dva-tri dobra individualca. Dobit ću informacije od ljudi koji su gledali utakmicu, dobit ćemo i snimku i pripremiti se. Sad će biti ludnica. Splitu malo treba da se zapali. Danas je petak, radni dan… U ponedjeljak ih očekujem u ogromnom broju”, rekao je trener Hajduka.