PSG na krilima Neymara do četvrtfinala Lige prvaka

Champions League 11. ožu 202022:49 > 22:54
Getty Images/Srđan Stevanović

PSG je slavio sa 2:0 u uzvratnom susretu Lige prvaka protiv Borussije Dortmund i sa ukupnih 3:2 prošao u četvrtfinale ovog natjecanja

Dortmund je u prvoj utakmici slavio na svom terenu sa 2:1 i PSG je od prve minute krenuo svim silama u napad. Veliku šansu PSG je imao u 25. minuti kada je Cavani izašao sam ispred golmana Dortmunda, ali je Burke fantastično obranio njegov udarac.

Međutim, samo tri minuta kasnije Parižani su uspjeli povesti. Di Maria je izveo udarac iz kuta, a sjajno se u kaznenom prostoru gostiju snašao Neymar koji glavom pogađa za vodstvo PSG-a.

Desetak minuta kasnije i Dortmund je uspio zaprijetiti preko Sancha, ali je Navas uspio zaustaviti njegov pokušaj. I u sudačkoj nadoknadi prvog dijela PSG dolazi do drugog gola.

Ovaj put asistent je bio Pablo Sarabia, a mrežu Dortmunda zatresao je Juan Bernat za 2:0 i rezultat koji Parižane vodi u četvrtfinale Lige prvaka.

Dortmund je u drugom dijelu dvoboja krenuo po gol koji ih je vodio u produžetke. Gosti su imali nekoliko odličnih pokušaja preko Haalanda i Brandta, ali lopta jednostavno nije htjela u gol.

Posao gostima dodatno je otežao Emre Can koji je u 89. minuti dobio direktan crveni karton nakon što je imao okršaj s Neymarom. Nakon toga Parižani su uspjeli ovaj susret privesti kraju i plasiraju se u četvrtfinale.