Šarićevo buđenje iz zimskog sna, Pacersi ponovno loši

NBA 31. sij 20197:20 > 7:23
Hannah Foslien/Getty Images

Minnesota je stigla do dramatičnog koša sa sirenom i pobjede protiv Memphisa, Indiana je poražena treći put zaredom nakon što se ozlijedio Victor Oladipo.

Polarni zrak koji je zahvatio dio SAD-a stigao je i do Minneapolisa, igrače Wolvesa i Grizzliesa dočekala je temperatura od -33 stupnja. Srećom za igrače, Target Centar nudi dovoljno topline za svakoga. Posebno nakon dramatičnog kraja dvoboja. Bila je to utakmica u kojoj su obje momčadi loše šutirale, a pobjednik je odlučen u produžetku. Karl-Anthony Towns pogodio je koš 33 sekunde prije kraja regularnog tijeka dvoboja kojim je utakmica otišla u dodatan period, iako su nakon tog trenutka obje momčadi dobile priliku izbjeći produžetak. Conley s jedne, a Bayless s druge strane nisu bili precizni. Towns je postao junakom dvoboja nakon što je sa zvukom sirene pogodio pobjednički koš na isteku dodatnog vremena.Andrew Wiggins promašio je prvi pokušaj, loptu je nakon odbijanca uhvatio Towns i tada izvrsno, iz okreta pogodio preko zbunjenih igrača Grizzliesa koji su izgubili već dobivenu utakmicu drugi put u tri dana. Towns je završio sa 16 poena i deset skokova, a Jerryd Bayless bio je najefikasniji kod Wolvesa sa 19 uz osam asistencija. Dario Šarić odigrao je nešto bolju utakmicu nego što smo ga vidjeli protekla dva tjedna iako je ponovno vrlo kratko vrijeme provodio u posjedu lopte. Šibenčanin je završio s osam poena (2-4, trica 2-3, sl. bacanja 2-2), skokom i asistencijom te dvije osvojene lopte. Conley je s 26 koševa i osam dodavanja predvodio Grizzliese.

Indiana je izgubila i treću utakmicu zaredom nakon što se ozlijedio Victor Oladipo. Pacersi još uvijek drže treću poziciju na Istoku, međutim Philadelphia je namirisila priliku i kreće po svoje mjesto u doigravanju. Indiana s druge strane mora pronaći načina kako pobijediti bez svog najboljeg igrača, jer dojam ostavljen protiv Wizardsa nije pozitivan. Indiana je zaostajala praktički od samog početka, deset razlike bio je nakon prve četvrtine, a prednost domaćina porasla je do poluvremena. Pacersi nisu niti jednog trenutka zaprijetili povratkom. Bradley Beal s 25 poena bio je najbolji igrač utakmice, pratio ga je Jeff Green s 23. Kod gostiju, Thaddeus Young ubacio je 13 koševa, dok je Bojan Bogdanović protiv svoje bivše momčadi u kojoj je proveo oko tri mjeseca upisao 12 poena (5-12, trica 2-3), po dva skoka i asistencije te izgubljene lopte.

Luka Dončić još je jednom oduševio, ovoga puta Madison Square Garden koji je kroz dugu povijesti uvijek znao izvući ono najbolje od gostujućih igrača. Mladi Slovenac izazvao je mnogobrojne uzdahe s tribina brojnim lijepim dodavanjima, driblizinima, koševima. Dallas je nanio Knicksima jedanaesti poraz zaredom, a Dončić je upisao 16 poena, osam skokova i pet dodavanja. Velike ovacije zaradio je Dirk Nowitzki u vjerojatno posljednjoj utakmici koju će igrati u New Yorku. Legendarni Nijemac odigrao je najbolju utakmicu sezone s 14 koševa u samo dvanaest minuta provedenih na parketu. Mario Hezonja odigrao je vrlo dobru utakmicu s druge strane, na terenu je proveo 32 minute, zabilježio je učinak od 13 poena (4-8, trica 1-3, sl. bacanja 4-4), dva skoka, asistencije, dvije osvojene i jednu izgubljenu loptu.

Spomenimo i neke od zanimljivih rezultata, Miami je poražen od slabih Bullsa koji su igrali bez svog najboljeg igrača Zacha LaVinea. Niti Celticsi na raspolaganju nisu imali svoju najveću zvijezdu Kyrija Irvinga, no protiv Hornetsa im nije niti trebao. Nikola Jokić je s 20 poena, 13 skokova i deset asistencija upisao osmi triple-double sezone u pobjedi Nuggetsa na gostovanju u New Orleansu.