Mavsi namučili Raptorse, Dragić spasio Heat

NBA 17. ožu 20187:58 > 8:02
Vaughn Ridley/Getty Images

Toronto Raptorsima bio je potreban produžetak kako bi svladali Dallas Mavse, dok je Goran Dragić bio junak Miamija u pobjedi nad Lakersima.

Dallas je poveo u Torontu 106:102 na ulasku u završne dvije minute dvoboja, DeMar DeRozan zatim je povezao četiri uzastopna poena, a posljednjih 80 sekundi niti jedna momčad nije bila precizna, Harrison Barnes je s jedne strane promašio šut za pobjedu Mavsa, a najprije Ibaka, zatim i DeRozan nisu uspjeli donijeti pobjedu Raptorsima, barem ne u regularnom vremenu. U produžetku, ipak je DeRozan bio taj koji je odlučio pobjednika, završio je s 29 poena, a Raptorsi su izjednačili najdulji pobjednički niz u klupskoj povijesti, 11 zaredom. Harrison Barnes je predvodio Mavse s 27 koševa.

Kyle Kuzma doveo je Lakerse u vodstvo 91:90, minutu i 23 sekunde prije kraja, da bi Goran Dragić 15 sekundi do isteka vremena vratio Miami u vodstvo, a Isaiah Thomas promašio je šut za pobjedu Lakersa. Dragić je s 30 poena predvodio Heat, 17 je dodao Kelly Olynyk, dok je Julius Randle još jednom bio najefikasniji kod Lakersa s 25 poena. Ivica Zubac igrao je sedam minuta, upisao je četiri poena (2-2) uz tri skoka, blokadu i dvije izgubljene lopte.

Philadelphia se dobro namučila ne bi li slomila otpor Brooklyn Netsa, posebno frustrirajuće bilo je prvo poluvrijeme gdje ništa nije funkcioniralo kako treba. Obrana je bila neučinkovita, Sixersi su u jednom trenutku promašili deset šuteva u nizu, gubili su i 12 razlike, da bi ipak tricama smanjili zaostatak odlazeći na odmor. U drugom dijelu Sixersi su prikazali nešto bolju igru, ali utakmica je bila osuđena na uzbudljivu završnicu. Robert Covington pogodio je ključnu tricu kojom je osigurao Phillyju novu pobjedu, drugu u dvije večeri. Joel Embiid je na svoj 24. rođendan predvodio Sixerse s 24 poena i 19 skokova (rekord karijere), JJ Redick dodao je 23, a Ben Simmons 21 poen, 12 asistencija i osam skokova. Dario Šarić odigrao je nešto skromniju utakmicu, u 28 minuta igre upisao je devet poena (4-10, trica 1-3), šest skokova i dvije osvojene lopte. Hollis-Jefferson je s 21 poenom i deset skokova bio prvo ime Netsa.

Golden State ima sve većih problema s ozljedama. Steph Curry izvan je terena već više od tjedan dana, Klay Thompson je zbog ozljede palca na listi ozlijeđenih, dok će sada i Kevin Durant izgubiti minimalno dva tjedna zbog frakture rebra na desnoj strani. Ipak, vratili su se Draymond Green i Andre Igoudala, no njihov povratak nije bio dovoljan za pobjedu nad Sacramento Kingsima koji su odigrali hrabru utakmicu u Oaklandu. Green je izjednačio na 93:93 pedeset sekundi prije kraja dvoboja, no Warriorsi više nisu pogodili ništa, dok su Kingsi utakmicu završili mini serijom 5-0. Buddy Hield je s 22 poena, po sedam skokova i asistencija predvodio Sacramento, dok je rookie Quinn Cook s 25 poena predvodio aktualne prvake.

OKC je ostvario petu uzastopnu pobjedu učvrstivši četvrtu poziciju na Zapadu, LA Clippersi nisu imali dovoljno raspoloženih igrača. Russell Westbrook je ostvario 22. triple-double sezone sa 16 poena, deset skokova i 11 asistencija. Boston Celticsi lako su prošli gostovanje u Orlandu, Terry Rozier i Greg Monroe ubacili su po 17 poena za Celticse, Shelvin Mack predvodio je Magic sa 16 koševa, a Mario Hezonja igrao je 28 minuta, ubacio je 11 poena (4-11, trica 1-6, sl. bacanja 2-2), dodao četiri skoka, jednu asistenciju, po tri osvojene i izgubljene lopte.