EL: PAO umalo ispustio +23, preokret Žalgirisa

Euroleague 20. ožu 201922:14 > 22:16
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkaši Panathinaikosa pobijedili su Baskoniju rezultatom 72:70 u neizvjesnoj završnici utakmice koja je odigrana u okviru 27. kola Eurolige.

Atenjani su vodili tijekom većeg dijela susreta i poslije prvog poluvremena se činilo da su na sigurnom putu do pobjede. Panathinaikos je u 19. minuti imao čak 23 poena prednosti, ali su se gosti iz Vitorije probudili u nastavku i postupno smanjivali razliku.

Baskonija je i povela u 33. minuti, imala je tri poena prednosti, ali je domaća momčad uspjela se trgnuti, ali ne i odvojiti. Ušlo se u neizvjesnu završnicu koju su nekako domaćini ipak završili u svoju korist.

Deshaun Thomas je utakmicu završio sa 16 poena i pet skokova, dok je Sean Kilpatrick dodao 14 poena.

Na drugoj strani, po 13 poena imali su Marcelinho i Shavon Shields.

U istom terminu, Žalgiris je poslije niza preokreta slavio na gostovanju kod Maccabija sa 85:83. Izabranici Šarunasa Jasikevičijusa poslije boljeg početka utakmice u pojedinim trenucima imali su i dvoznamenkasti zaostatak, ali su se serijom 13:0 polovinom trećeg perioda vratili u utakmicu. Od tada je viđena velika borba, momčad iz Tel Aviva je imala do sedam poena prednosti, ali su u samoj završnici gosti ipak došli do pobjede.
Ekipu iz Kaunasa je predvodio Leo Westermann sa 16 poena, dok su po 12 dodali Brandon Davis i Marijus Grigonis.

Na drugoj strani se sa 18 poena istaknuo Scottie Wilbekin.