Vruće je bilo u Tel-Avivu, pravi gušt za sretne snove

Euroleague 7. velj 201922:54
Getty Image

U jednom od derbija 22. kola EL Maccabi je kod kuće u ultra neizvjesnoj završnici pobijedio Olympiacos 65:64 i na taj način napravio veliki korak prema četvrtfinalu. Barcelona je svladala Žalgiris sa 78:72.

Utakmica u glavnom gradu Izraela obilovala je preokretima. Prva četvrtina pripala je gostima, koji su imali i šest poena prednosti. Maccabi je bio nešto bolji u drugoj, ali i dalje je Oly vodio i na odmor otišao s tri poena viška – 29:26.

U trećem dijelu igre domaći su nakon dulje vremena došli do vodstva, a tijekom cijele četvrte četvrtine održavali su ga, često su bili i na +5. Međutim, u samoj završnici gosti se vraćaju, a Spanoulis 17 sekundi prije kraja pogađa tricu od obruča pa od table za 64:63.

Međutim, adekvatno je odgovorio Wilbekin i 4,4 sekunde prije kraja vratio prednost Maccabiju, a kako je Printezis promašio šut za pobjedu, Ponos Izraela je došao do slavlja nad Pirejcima, prvog u Tel Avivu nakon 10 godina!

Kod pobjednika Black je bio najefikasniji s 19 poena uz sedam skokova, dok je Wilbekin dodao 17. Na drugoj strani po 16 su ubacili Spanoulis i Williams-Gos.

Maccabi je deseti s omjerom 10-12 i ima isti broj pobjeda kao i osmoplasirana Baskonia, ali uz susret više. Olympiacos je šesti sa 12-10.

U Barceloni, gost iz Litve kojeg s klupe vodi Šarunas Jasikevičijus, prikazao je dobru partiju, ali nije uspio doći do pobjede, iako je utakmica bila neizvjesna do kraja.

Barcelona, koju vodi Svetislav Pešić, imala je tijekom većeg dijela utakmice prednost, na početku treće četvrtine i plus deset, ali je tek u posljednjih 60 sekundi osigurala slavlje.

Najefikasniji kod domaćih bio je Hanga s 14 poena, Ante Tomić je ubacio 11. Kod Žalgirisa bolji od drugih je bio Milaknis (17).

Barcelona je peta s omjerom 13-9, dok je Žalgiris trinaesti s osam pobjeda i 14 poraza.