EL: Simon skroman u pobjedi Efesa, Fener uvjerljiv

Euroleague 10. sij 201919:37 > 19:53
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkaši Efesa savladali su Khimki rezultatom 81:72 u okviru 18. kola Eurolige, dok je Fenerbahče bio bolji od Žalgirisa rezultatom

Khimki, za koji ni na ovom susretu zbog ozljede nije igrao najbolji strijelac Aleksey Shved, upisao je tako 11. poraz u sezoni, dok je Efes došao do treće uzastopne pobjede, 12. u ovoj sezoni Eurolige.

Ekipa iz Istanbula je već tijekom prve četvrtine došla do solidne rezultatske prednosti (23:14), ali do poluvremena nije uspela prelomiti utakmicu, nakon što se momčad iz Podmoskovlja žestoko borila i stigla na minus dva (36:34).

Međutim, Efes je pojačao ritam u drugom poluvremenu, došao i do +17 (57:40), da bi u posljednjoj četvrtini bez većih problema priveo utakmicu kraju.

Micić je bio najefikasniji pojedinac na susretu sa 16 poena, dok je hrvatski košarkaš Krunoslav Simon postigao četiri koša, ali uz samo jedan promašaj iz igre.

Najefikasniji u redovima Khimkija bio je Jordan Mickey sa 14 poena i devet skokova.

U drugoj utakmici dana Fenerbahče je slavio protiv Žalgirisa rezultatom 78:61.