Olympiakos pao u Beogradu, Fener teško s Barcom

Euroleague 26. sij 201822:46 > 22:53
Aykut Akici/EB via Getty Images)

Crvena Zvezda sjajnom je izvedbom svladala Olympiakos pred svojim navijačima, u derbiju velikana, Fenerbahče je u napetoj završnici bio bolji od Barcelone.

Činilo se kako će Crvena Zvezda doživjeti novi euroligaški poraz, posebno nakon što je Olympiakos dominirao u trećoj četvrtini, te u završnih deset minuta ušao s prednošću od 63:57. Međutim, dogodio se potpuni preokret, domaćin je izvanrednom sekvencom potpuno demolirao protivnika, posljednju četvrtinu Crvena Zvezda dobila je 32:15, da bi na koncu slavili uvjerljivo. Ključnu dionicu odigrao je Dylan Ennis pogodivši dvije trice, završio je na koncu s 21 poenom, najboljim učinkom u pobjedničkom sastavu. Goste je predvodio Vassilis Spanoulis sa 16 koševa.

Slobodna bacanja odlučila su pobjednika dvoboja u Istanbulu gdje je prvak Europe Fenerbahče dočekao Barcelonu. Dvoboj je bio vrlo izjednačen sve dok se Fener napokon nije odvojio na ulasku u završnih pet minuta dvoboja (76:66). Ipak, uporni gosti uspjeli su doći do dva poena minusa (82:80), no dalje od toga nisu mogli. Domaći su igrači s linije slobodnih bacanja bili precizni te su osigurali novu pobjedu. Brad Wanamaker bio je prvo ime utakmice s 24 poena, sedam asistencija i pet skokova, najbolju euroligašku utakmicu sezone odradio je Nicolo Melli s 23 poena. Thomas Heurtel ubacio je 21 za goste, dok je odličnu partiju odigrao Ante Tomić s 20 koševa i sedam skokova.

Ako ćemo zaboraviti na drugu četvrtinu, mogli bismo reći da je Brose Bamberg odigrao odličnu utakmicu u Moskvi. Međutim, drugu dionicu ne možemo ostaviti po strani jer je upravo u tom periodu CSKA napravio ključnu prednost koja im je osigurala pobjedu. Nando De Colo ubacio je 20 poena za vodeću momčad Eurolige, 13 je dodao Rodriguez, a 12 Cory Higgins. Kod njemačkog prvaka, 11 poena upisao je Dorell Wright, Leon Radošević zabio je deset uz pet skokova.

Valencia je ostvarila pobjedu nad Himkijem. U teškoj utakmici, Himki se dobro držao, sve do posljednjih trenutaka dvoboja kada nisu imali snage preokrenuti rezultat. Tibor Pleiss je s 15 poena i devet skokova predvodio pobjednika, kod Himkija 22 poena ubacio je Aleksej Šved. Za domaćina nije nastupio Damjan Rudež.

Maccabi je tri četvrtine gradio prednost u Milanu, na ulasku u posljednju četvrtinu vodio 83:70, prednost su bez problema sačuvali do kraja. Šest igrača sastava trenera Nevena Spahije bilo je u dvoznamenkastom, Norris Cole je s 19 poena predvodio kolonu, 18 je dodao Deshaun Thomas, Pierre Jackson 16. Kod domaćih istaknuli su se Jordan Theodore s 22 poena i Arturas Gudaitis s 18.

Nakon dvadeset kola, CSKA je i dalje na vrhu s omjerom 16-4. Fenerbahče je sada usamljen na drugoj poziciji s 14-6, od treće do pete pozicije plasirani su Real Madrid, Panathinaikos i Olympiakos s omjerom 13-7.