U velikoj drami, Cedevita se provukla kroz ušicu igle!

ABA League 23. pro 201721:09 > 21:19
KK Cedevita

Hrvatski derbi bio je na rasporedu u 13. kolu ABA lige, večer prije Badnjaka. Cedevita i Zadar odigrali su spektakularnu utakmicu s brojnim preokretima...

Na kraju je slavio hrvatski prvak, konačni rezultat nakon jednog produžetka bio je 102:101, a postavio ga je Roko Ukić polaganjem u posljednjoj sekundi utakmice!

Nevjerojatno je, zapravo, da je njegov klub uopće bio u situaciji da u posljednjih 9 sekundi produžetka mora hvatati zaostatak, jer Cedevita je vodila 100:96 dok je na semaforu stajao 00:39. Nešto malo više od pola minute do kraja i lopta za Vitamine, a sve nakon velike serije od sedam uzastopnih koševa Džanana Muse

Pa tko bi se tada usudio reći da će se Zadar nastaviti boriti i da će ponovno držati mnogo skuplju momčad za strateško mjesto na figurativnom tijelu. Ali, kada je upravo Musa izgubio loptu, pa Bašić ubacio tricu, a zatim Cherry napravio prekršaj u napadu, gostujući sastav došao je u priliku i sam režirati nevjerojatan preokret!

I upravo to se dogodilo, nakon prekršaja, na liniju slobodnih bacanja stao je Luka Božić, ubacio oba i Zadar je bio još jednom u prilici slaviti u Dvorani II doma sportova!

Prvu priliku koju su imali da uzmu sve bodove iz Zagreba propustili su 40-ak sekundi prije kraja regularnog vremena. U napadu Cedevite kod 87:85 za Zadar, Bostic je napravio prekršaj na Musi, ovaj je ubacio oba bacanja i taj rezultat ostao je do oglašavanja sirene. Cherry je, kao što možete vidjeti u naslovnom video zapisu iznad ovog teksta, napravio važnu blokadu na 27 sekundi do isteka 40. minute.

Tijekom drugog poluvremena, točnije, krajem treće četvrtine, klub s Višnjika vodio je čak i 12 razlike (68:56), ali najvažniji čovjek u preokretu trenutno treće momčadi ABA lige bio je već nekoliko puta spomenuti Džanan Musa!

Utakmicu je završio s 18 koševa, od čega je gotovo pola (8) ubacio s linije slobodnih bacanja, a ruka mu je bila izuzetno mirna i završnicama četvrte četvrtine i produžetka. Pratio ga je Krušlin sa 17, koji je pet od sedam puta ubacio tricu, a kod Zadrana najviše se istakao Bostic – zabio je 28 koševa!

Cedevita je sada na omjeru 10 pobjeda i 3 poraza, drži treće mjesto iza C.Zvezde i Budućnosti, a Zadar je sedmi s omjerom 6-7.