Cedevita razbila Partizan i ostala bez završnog turnira

ABA League 26. stu 201718:27 > 18:33
kkcedevita.hr

U četvrtoj utakmici na juniorskom turniru ABA lige (B skupina) u Domu košarke Cedevita, juniori istoimenog kluba pobijedili su Partizan NIS rezultatom 91:73.

Momčad trenera Marka Trninića na poluvremenu je gubila 44:34, no Zagrepčani su treću četvrtinu otvorili s 23-4 i tricom Antonija Jordana na 4:08 min. do isteka spomenutog perioda poveli su 57:48.

U posljednjih 10 minuta ušlo se sa 71:60 za Cedevitu, a do kraja su Zagrepčani samo povećali prednost.

U dresu pobjednika Darko Bajo upisao je 27 koševa, devet skokova i dvije asistencije, Jordano je utakmicu završio s 19 koševa, tri skoka, pet asistencija i dvije ukradene lopte (nije imao nijednu izgubljenu loptu), a Vito Čubrilo je upisao 15 koševa, dva skoka i pet asistencija.

Najbolji kod Partizana s 27 poena, 11 skokova i dvije asistencije bio je Marko Pecarski.

U nedjeljnim utakmicama koje su u B skupini odigrane ranije Igokea je pobijedila Partizan NIS 87:84, a Budućnost VOLI svladala je Petrol Olimpiju 89:76. U 18:30 sati još će se odigrati utakmica između Igokee i Petrol Olimpije, no ona više o ničem ne odlučuje.

Jasno je da su plasman na završni turnir iz ove skupine izborili Igokea i Budućnost VOLI. Cedevita je turnir završila s 2-2, no situacija je uz malo sreće lako mogla biti i bolja jer su naši juniori dva poraza doživjeli u napetim završnicama, koje su mogle otići i na drugu stranu.

‘Što je turnir duže trajao, to smo bili sve bolji i bolji. Šteta za prva dva poraza, koje smo izgubili u tijesnim završnicama. Kad se gleda unatrag, mogli smo s četiri pobjede završiti na prvom mjestu. Ovako se moramo zadovoljiti s omjerom 2-2 i s dobrim dojmom, koji vjerujem da smo ostavili’, izjavio je trener juniora Cedevite Marko Trninić.