Hokej 23. pro 202211:22 > 11:24 0 komentara

Protekle večeri i noći mogli ste pratiti četiri utakmice NHL prvenstva na kanalima Sportkluba.

Najuzbudljivije je bilo u Los Angelesu gdje su Kingsi nakon produžetka slomili otpor Calgary Flamesa. Povela je kanadska momčad golom Huberdeaua, a prije isteka prve dionice izjednačio je Vilardi. Kingsi su zatim golovima Danaulta i Lizotte stigli do prednosti od 3:1 rano u posljednjoj trećini, a još je k tome kazneni udarac promašio Fiala. Gosti su pak golovima Toffolija i Dubea stigli do izjednačenja i produžetka. No, u četvrtoj minuti ‘dodatka’ Kempe je postigao pobjednički gol za momčad iz Los Angelesa.

U njujorškom derbiju slavili su Rangersi. Gledatelji u Madison Square Gardenu vidjeli su ukupno osam pogodaka. Islandersi su vodili čak tri puta, za 1:0 zabio je Lee, za 2:1 Barzal, a za 3:2 Romanov. No, Rangersi su ih čitavo vrijeme pratili golovima Panarina, Gauthiera i Goodrowa. Konačno, Rangersi su počeli igrati sjajno i pogocima Kakka i Trochecka ostvarili pobjedu.

Toronto je zamalo upropastio vodstvo od 4:1 protiv Philadelphije. Maple Leafse su do vodstva doveli Jarnkrok, Marner, Bunting i Nylander, dok je do posljednje dionice jedini strijelac za Flyerse bio DeAngelo, a to je još bio i prvi pogodak na utakmici. Unutar minute i pol tijekom druge polovine posljednje trećine, Flyersi su stigli nadomak izjednačenja preko Frosta i Farabeeja, ali na koncu nisu imali snage za potpun povratak.

Konačno, Boston je preokretom od 0:2 iz prve trećine došao do slavlja protiv Winnipega. Strijelci za Jetse bili su Scheifele i Harkins, dok su Bruinse do pobjede odveli Pastrnak, DeBrusk i Foligno.

Inače, čak četiri utakmice završene su nakon produžetaka, a jedna poslije kaznenih udaraca.