Hokej 14. ožu 202121:53 > 22:40
Nick Wosika-USA TODAY Sports

Minnesota Wild je ostvarila četvrtu uzastopnu pobjedu u NHL-u. U dvoboju Zapadne divizije svladali su Arizona Coyotes 4:1 (0:1, 1:0, 3:0). NHL europsku utakmicu tjedna predstavlja SAP.

Bolje je utakmicu počela Arizona. Do vodstva su stigli preko veterana Kessela u 13. minuti prve trećine. Rezultat je u sedmoj minutu druge trećine izjednačio Šveđanin Rask.

Domaći su dvoboj prelomili u trećoj trećini. Prvo vodstvo na utakmici donio im je Bonino, da bi ih potom na dva razlike odveo Fiala, koji je bio i igrač utakmice, jer je uz gol imao i asistenciju. Točku na ‘i’ je golom pet sekundi prije kraja stavio Eriksson.

Minnesota je trenutno druga na ljestvici Zapadne divizije s 35 bodova, dva manje od vodećeg Vegasa. Arizona je na šestoj poziciji s 28 bodova. Očekuje ih žestoka borba za jedno od prva četiri mjesta koja vode u doigravanje.