Ovečkin srušio novi rekord, Edmonton i dalje gubi

Hokej 1. sij 202210:47 > 13:19

Postigao je 275. power-play gol (gol s igračem više) što dosad nije uspjelo niti jednom hokejašu

Tampa Bay Lightning, aktualni prvaci sjevernoameričke Nacionalne hokejaške lige (NHL), na Staru godinu su pred svojim navijačima doživjeli poraz 3-4 u raspucavanju od New York Rangersa.

To su iskoristili Washington Capitalsi koji su se pobjedom 3-1 na gostovanju kod Detroit Red Wingsa bodovno izjednačili sa do tada vodećom momčadi NHL-a. Obje momčadi sada imaju po 47 bodova. Bila je to još jedna posebna večer za fantastičnog Rusa Aleksandra Ovečkina. Postigao je dva pogotka, a postavio je i novi NHL rekord. Naime, zabio je 275. power-play gol, te tako nadmašio Dave Andreychuka.

Vegas Golden Knightsi su domaćom pobjedom 3-1 protiv Anaheima u derbiju Pacifičke divizije povećali prednost na tri boda u odnosu na drugoplasirane Duckse.

Strijelci su bili najefikasniji na dvoboju New Jersey Devilsa i Edmonton Oilersa u kojem su “vragovi” slavili sa 6-5 u produžetku, a pobjednički pogodak je u trećoj minuti dodanog vremena postigao Jack Hughes.

Devilsi su četiri puta vodili tijekom dvoboja, da bi Edmonton u 49. minuti poveo 5-4 golom Yamamota. Utakmicu je u produžetak odveo Bjelorus Jegor Šarangovič, 32 sekunde prije isteka osnovnog dijela dvoboja.