O drugom finalistu Istoku odlučuje sedma utakmica

Hokej 29. svi 20228:46 > 30. svi 2022 22:31 0 komentara
AP Photo/John Minchillo via Gulvier image

O drugom klubu koji će igrati finale Istočne konferencije doigravanja u američko-kanadskoj NHL ligi odlučivat će sedma utakmica. NY Rangers su, kao domaćini, slavili protiv Caroline 5:2 u šestom susretu.

Već u prvoj trećini sastav iz New Yorka je trasirao put prema slavlju. Vodio je 2:0 golovima Motte i Zibanejada, a dodatno se domaćin osigurao početkom druge dionice kada je za 3:0 poentirao Chytil. U drugoj trećini postignuta su još tri pogotka pa je tako Carolina smanjila na 1:3 pogotkom Skjeia, na 4:1 je podigao novim golom Filipa Chytil, dok je u Trocheck vratio nadu gostima smanjivši na 2:4.

No, u posljednjih 20 minuta nije bilo pretjerane drame, a New York Rangers su posao dovršili kada je 12 minuta prije kraja Panarin s igračem više postavio konačnih 5:2. Dodajmo i kako je Carolina dominirala u udarcima (39-25), ali to se na kraju reflektiralo na konačan rezultat.

Odlučujuća sedma utakmica igra se u noći s ponedjeljka na utorak, a domaćin će biti Carolina.

U finalu Istoka od ranije pobjednika ove serije čeka Tampa Bay, aktualni NHL prvak. Podsjetimo i kako su finale Zapadne konferencije već osigurali Colorado i Edmonton.