Hokej 12. svi 20229:08 > 10:52 0 komentara

Rangersi su ušli s 1:3 u peti dvoboj i znali da više ne smiju izgubiti ništa. Pod tim pritiskom su i otvorili utakmicu. Pittsburgh ih je u prvih 20 minuta izdominirao i tu premoć okrunio golom Guentzela.

U drugoj trećini veći dio vremena je izgledalo da gosti kontroliraju susret, a kad su golom Letanga poveli s 2:0, činilo se da se playoff svjetla Rangersima gase.

Ipak, kao i tko zna koliko puta ove sezone, domaći su pokazali da su majstori povratka pa su u 2 minute i 42 sekunde u završnici trećine napravili pravi podvig, zabili 3 gola (Fox, Lafrenier, Trouba) i poveli s 3:2.

No, samo napad potom, nesporazum Shestorkina i Zibanejada iskoristili su gosti i preko Guentzela došli do poravnanja. U trećoj ipak New York pronalazi način kako produžiti seriju i kako prekinuti svoju sušu u završnim trećinama serije. Zabio je najprije Chytil s igračem više, a onda u zadnjim sekundama i Lindgren na prazan gol za konačnih 5:3.

Inače, ozlijedio se sedam minuta prije kraja drugog perioda Sidney Crosby, kapetan Pingvina, nakon sudara s braničem Rangersa Troubom, i više se nije vraćao u igru.

FLORIDA I CALGARY NADOMAK SLAVLJA

Florida Panthersi senzacionalnim su preokretom stigli do prednosti od 3-2 u seriji protiv Washington Capitalsa. Naime, u petom susretu serije, Capitalsi su poveli s čak 3:0 nakon golova Oshieja (2) i Schultza, međutim sjajni Panthersi probudili su se u završnih 15 minuta druge trećine kada su preko Verhaeghea, Hornqvista i Reinharta izjednačili. Washington više nije imao snage u posljednjoj dionici, a Panthersi su golovima Verhaeghea i Girouxa osigurali pobjedu.

Gosti su poveli i u posljednjem dvoboju dana, no u znatno manje dramatičnije obliku. Robertson je doveo Dallas u vodstvo na gostovanju kod Calgaryja, a domaći Flamesi preokrenuli su preko Backlunda, Mangiapanea i Lewisa osiguravši prednost od 3-2 u seriji.