Mladi hokejaši teško poraženi, ostaju u petom rangu

Hokej 30. ožu 201821:53 > 22:02
youtube

Hrvatska reprezentacija poražena (1:4) je od vršnjaka iz Španjolske u posljednjoj utakmici Svjetskog prvenstva za igrače do 18 godina...

U devetoj minuti već su stvari krenule u pogrešnom smjeru za izabranike Alana Franjkovića. Layola je na dodavanje Zaballe pospremio pločicu u mrežu hrvatskog vratara i zadatak domaćeg sastava u Ledenoj dvorani Doma sportova postao je dvostruko teži.

Naime, za osvajanje prvog mjesta Hrvatskoj je igrala samo pobjeda i to unutar 60 minuta, s obzirom da je bodovni zaostatak za Španjolcima nakon četiri odigrana kola iznosio tri boda, koliko se dobija za tu ‘najčišću’ pobjedu.

Mlada ‘furija’ pokazala je klasu u nastavku utakmice, već nakon 4 minute druge trećine rezultat je bio 2:0, a Zaballa je sada bio strijelac.

Samo deset minuta kasnije već je bilo 3:0, po dotadašnjoj praksi da prethodni dodavač postiže sljedeći pogodak, red je bio na Liama O’Harea i on je to učinio.

U samoj završnici (57.) utakmice Španjolci su preko Sarase došli do 4:0, a minutu i tri sekunde prije završne sirene počasni pogodak za domaćina turnira za 1:4 postigao je Dominik Matasin.

Tako je Hrvatska prvenstvo na domaćem terenu završila na drugom mjestu, koje ne vodi u viši rang (skupina A druge divizije), ali donosi određenu utjehu.

Naši mladi oklopnici ostali su bodovno poravnati sa srpskim hokejašima, koje su pobijedili (2:1) u prvoj utakmici turnira. Tko zna bi li klasa Španjolske u tolikoj mjeri došla do izražaja večeras da hrvatski igrači nisu u dvije prethodne utakmice napravili velike kiksove, a posebno se to odnosi na pobjedu (5:4) protiv Islanda tek nakon produžetka, pri čemu je izgubljen jedan važan bod. Da ne pričamo o porazu (2:3) od Kine, koja je do ovog ranga došla iz treće dizivije.

Ovo je U18 reprezentaciji bila prva godina Svjetskog prvenstva da nastupa o petom jakosnom rangu globalnog hokeja, što je prilično razočaranje nakon deset uzastopnih godina igranja u Skupini A ove divizije.