EURO vremeplov – dvije hrvatske pobjede

Euro 2020 12. lip 202110:03 > 16:35 0 komentara
Ludvig Thunman

Hrvatska kroz povijest nastupa na europskim prvenstvima bilježi velike pobjede, izdvajamo dvije.

Hrvatska je 12. lipnja ostvarila dvije pobjede na prvenstvima Europe. Posebnu je pažnju izazvala ona protiv Njemačke 2008. godine u Klagenfurtu. Dario Srna je u 24. minuti, nakon odličnog centaršuta Danijela Pranjića prvi matirao Jensa Lehmanna. U 62. minuti snalažljivi Ivica Olić povećao je vodstvo. Lukas Podolski je u 79. minuti samo ublažio poraz Nijemaca koji su kraj dočekali s deset igrača jer je u završnici utakmice Bastian Schweinsteiger zaradio izravan crveni karton.

Na isti dan osam godina kasnije, Hrvatska je slavila pobjedu 1:0 protiv Turske u Parizu. Dogodilo se to u prvom susretu skupine D. Strijelac spektakularnog pogotka na Parku Prinčeva u 41. minuti bio je Luka Modrić.

ŠOKIRANI PORTUGALCI – CR7 SAMO ZA UTJEHU

Na otvaranju Europskog prvenstva 2004. godine, Grci su šokirali domaćine Portugalce pobijedivši ih na stadionu Dragao u Portu s 2:1. Strijelci su bili Georgios Karagounis i Angelos Basinas s bijele točke, a tada 19-godišnji Cristiano Ronaldo samo je ublažio poraz pogotkom u 93. minuti.

Istog dana u istoj skupini u gradu Faro, Španjolci su svladali Rusiju s 1:0. Pogodak je u 60. minuti postigao Juan Carlos Valeron, u to vrijeme nogometaš Deportiva iz La Corune.