Je li Lindsey Vonn najbolja skijašica ikad? (ANKETA)

Alpsko skijanje 10. velj 201913:51 > 14:10
Michel Cottin/Agence Zoom/Getty Images

Lindsey Vonn osvojila je broncu u spustu na Svjetskom prvenstvu u Areu i tako okrunila svoju briljantnu karijeru na vrlo lijep način.

Slovenka Ilka Štuhec osvojila je i drugo zlato zaredom u spustu na Svjetskim prvenstvima, ali priča dana zasigurno je briljantna Amerikanka Lindsey Vonn koja je osvojila broncu u svojoj posljednjoj utrci u karijeri.

Povezano

Lindsey je imala cilj, prestići slavnog Ingemara Stenmarka po broju pobjeda u Svjetskom kupu. Fantastični Šveđanin je stao na 86 pobjeda, i do prije dvije godine činilo se da će fenomenalna Amerikanka uspjeti prestići Stenmarka. Upisala je 77. pobjedu početkom 2017. godine i malo tko je vjerovao da Vonn neće uspjeti postati rekorderka po broju pobjeda u Svjetskom kupu.

Međutim, kao i mnogo puta u njenoj karijere ozljede su je spriječile da napravi još nešto više i nažalost početkom ove sezone objavila je da će završiti karijeru na Svjetskom prvenstvu bez obzira hoće li prestići Stenmarka ili ne.

Stala je na nevjerojatnih 78 pobjeda, 137 puta je bila na pobjedničkom postolju. Osvojila je četiri puta Veliki kristalni globus, ima osam medalja sa Svjetskih prvenstvava, od čega dva zlata.

Jedino natjecanje u kojem je podbacila su Olimpijske igre. Osvojila je “samo” tri medalje od čega jedno zlato u spustu 2010. godine u Vancouveru.

Bez obzira na nešto slabije rezultate na Olimpijskim igrama Vonn se smatra vjerojatno najboljom skijašiscom svih vremena. Vas u anketi  pitamo je li to tako, ili vi imate drugu favoritkinju…