Kostelić dojedrio do Martiniquea!

Marko Andrijasevic

Najbolji hrvatski skijaš svih vremena Ivica Kostelić sportsku karijeru je nastavio u jedrenju, a sada se može pohvaliti da je uspješno savladao jednu od najzahtjevnijih regata i natjecanja uopće.

Ivica Kostelić i njegov partner Calliste Antoine zauzeli su 17. poziciju u ukupnom plasmanu.

U pitanju je legendarno jedriličarsko natjecanje Transat Jacques Vabre, koje se proteže od Le Havrea do Martiniquea. Ivica i njegov partner su to odjedrili  za 22 dana, 14 sati, 29 minuta i 50 sekundi.

Važno je naglasiti da se natjecanje završava na La Martiniqueu, do kojeg je hrvatsko-francuska posada jedrilice Croatia Full of Life stigla u noći 30. studenog u četiri sata ujutro po srednjeeuropskom vremenu.

Prvo mjesto u ukupnom poretku osvojila je posada Antoine Carpentier i Pablo Del Arco s jedrilicom Redman, drugo mjesto pripalo je švicarskom dvojcu Valentinu Gautieru i Simonu Kosteru, dok je treće mjesto otišlo u ruke dvojice Francuza Cedrica Chateaua i Jeremiea Miona.