Bautista Agut zaustavio Novaka u Šangaju!

Shanghai 15. lis 201610:28 > 12:38
Lintao Zhang/Getty Images

Najbolji tenisač svijeta Novak Đoković nije se uspio plasirati u finale Mastersa u Šangaju, jer je bolji od njega bio Španjolac Roberto Bautista Agut.

Bautista Agut je do prvog trijumfa u međusobnim susretima sa Đokovićem došao sa 6:4, 6:4, poslije jednog sata i 48 minuta igre.

Španjolac će se za titulu boriti sa pobjednikom meča u kojem se sastaju Britanac Andy Murray i Giles Simon iz Francuske. Taj meč je na programu od 14 sati, uz izravan prijenos na Sport klubu 1.

Poslije pet pobjeda nad Španjolcem, u kojima je njegov rival osvojio ukupno dva seta, Novaku je Bautista Agut pružio veliki otpor i praktično tokom cijelog meča kontrolirao susret. Španjolac je bio mnogo mirniji od prvog reketa svijeta, što se posebno vidi u realizaciji brake lopti – Novak je iskoristio samo dvije od devet, a Bautista Agut četiri od pet.

Iako je izgubio u dva seta, Novak je na trenutke odigrao sjajno, posebno kada je branio meč lopte španjolskog tenisača pri njegovom vodstvu od 5:3 u drugom setu. Međutim, prave probleme je imao na svom servisu, pa je Španjolac četvrtim brakeom riješio meč, iskoristivši četvrtu meč loptu.

Bautista Agut je bolje koristio svoje šanse, za razliku od Novaka, a u prilog tome ide ukupan broj poena – 75 španjolskog igrača, u odnosu na 71 Đokovićevih. Bilo je nervoze na obje strane, ali je Španjolac bolje to ostavio po strani, što je možda i glavni ključ njegove pobjede.