Martić ispala od 115. tenisačice na svijetu u Miamiju

Masters 1000 26. ožu 202123:49 > 23:51

Hrvatska tenisačica Petra Martić nije uspjela izboriti 3. kolo vrlo jakog WTA turnira u Miamiju.

Nju je u tri seta svladala 115. tenisačica svijeta Ana Kalinskaja. Po setovima bilo je 5:7, 6:2, 7:6 (4) za Ruskinju poslije 112 minuta tenisa.

Razmijenile su po jedan break u prvom setu ove igračice, ali je Kalinskaja bila ta koja je u finišu seta došla do još jednog, nakon kojeg je svojim servisom potvrdila osvajanje seta.

U drugom setu je Martić povela 3:0 uz break, da bi novim breakom potvrdila osvajanje seta u kojem nije protivnici dozvolila nikakvu priliku da je ugrozi.

Hrvatska tenisačica je u dobrom ritmu otvorila i treći set, odmah je napravila break i povela 2:0, ali je u šestom gemu Kalinskaja prvu priliku iskoristila i vratila break. Do odlučujućeg gema nije bilo gubljenja servisa, a Martić je izgubila čak četiri poena na svoj servis u tie-breaku, pa je Kalinskaja prošla dalje i igrat će protiv Garbine Muguruze u sljedećem kolu.

Dodajmo i da je Ajla Tomljanović upisala solidan nastup protiv Japanke Naomi Osake, ali na kraju je ipak poražena. Po gemovima je bilo 7:6 (3), 6:4 za osvajačicu nedavno završenog Australian Opena.