Moskovljanka pod kazahstanskom zastavom u finalu Wimbledona

Grand Slam 7. srp 202218:15 > 18:34 0 komentara
REUTERS/Paul Childs

Elena Ribakina zakazala je finale Wimbledona protiv Ons Jabeur u subotu.

Kazahstanska tenisačica rodom iz Moskve u polufinalu je bila bolja od Simone Halep sa 6:3, 6:3.

Jasno je da ćemo dobiti novu Grand Slam pobjednicu jer su i Jabeur i Ribakina prvi put u velikom finalu.

Napravila je Ribakina break već u drugom gemu, povela je 3:0 nakon potvrde breaka i u još dva navrata imala prilike da Halep oduzme poen na njen servis. U osmom gemu Rumunjka je spasila jednu set loptu i uspjela produžiti prvi set smanjivši na 5:3.

Kazahstanka je u narednom gemu svojim servisom samo potvrdila osvajanje prvog seta.

Nije se zaustavila Ribakina ni u drugom setu. Odmah je napravila break i povela 2:0. Uspjela je Simona Halep doći do egala u četvrtom gemu, ali Kazahstanka je uzvratila novim breakom u petom gemu. To je praktično bila najava kraja.

Ribakina je rutinski čuvala prednost servisa, a onda je ponovno u devetom gemu oduzela servis protivnici i stigla do svog prvog Grand Slam finala.