Roger Federer u tri seta do nevjerojatnog rekorda

Wimbledon 6. srp 201919:53 > 19:55
Matthew Stockman/Getty Images

Švicarski tenisač Roger Federer pobijedio je Francuza Lucasa Pouillea sa 3:0 u setovima i rekordni, 17. put plasirao se u osminu finala Wimbledona.

Osmerostruki osvajač turnira u Londonu je do trijumfa nad 28. tenisačem svijeta na Centralom terenu stigao po setovima 7:5, 6:2, 7:6 (7:4) za dva sata i 8 minuta igre i time došao do povijesne 350. pobjede na Grand Slam turnirima.

Pouille je pružao veliki otpor Švicarcu u prvom setu, u sedmom i 11. gemu imao je po break loptu, međutim, nije ih uspio iskoristiti pa je na kraju stigla kazna.

U posljednjem gemu, Roger je stekao 40:15, a zatim iskoristio drugu break i set loptu i poveo sa 1:0.

Drugi set je Federer riješio sa 6:3, dok je u trećem morao u trinaestoj igri osigurati osminu finala.

Njegov protivnik u borbi za novo četvrtfinale bit će Talijan Matteo Berettini, koji je bio bolji od Diega Schwartzmana sa 3:2.