Anderson nakon skoro sedam sati u finalu Wimbledona

Wimbledon 13. srp 201819:38 > 19:38
Michael Steele, Getty Images

Kevin Anderson i John Isner odigrali su najduže polufinale u povijesti Wimbledona. Isner je sada vlasnik dva Wimbledonska rekorda jer je sa Nicolasom Mahutom prije osam godina odigrao najduži teniski meč u povijesti.

Mjesto u polufinalu nakon šest sati i 35 minuta osigurao je Kevin Anderson! Anderson je slavio sa 7:6, 6:7, 6:7, 6:4, 26:24. Samo peti set trajao je dva sata i 55 minuta.

Južnoafrikanac je tako ušao u svoje drugo Grand Slam finale, gdje će u nedjelju igrati protiv pobjednika meča Đoković-Nadal. Ova je pobjeda posebno vrijedna kada se zna da je dva dana ranije izbacio Rogera Federera, kojega do tada nikada nije pobijedio.

Zadaća u nedjelju u finalu sigurno ne može biti jednostavna za ovog 32godišnjaka. Nakon pet setova s Federerom, danas isto toliko s Isnerom, li uzevši u obzir trajanje i broj gemova petog seta, on se komotno može uzeti kao jedan ekstra meč unutar meč, gdje je fizička i mentalna iscrpljenost dosegla svoje kranje granice. Sada je ključno pitanje: ima li tu još rezerve u Andersona, da u nedjelju zaprijeti na pravi način jednom od višestrukih Grand Slam pobjednika? – Jedno je sigurno, dok će gledati klasik nakon svog maratonskog meča, sigurno će navijati da potraje do kasno, najkasnije moguće, pa ako se protegne i na subotu (zabrana igranja u 23 h zbog policijskog sata) neće biti žalostan, to bi mu svakako diglo šanse.

Dodajmo  da je u ovom susretu sudjelovala i jedna Hrvatica. Marija Čičak je bila glavna sutkinja u velikom maratonu.