Đoković lako s Gasquetom, Federer svladao Kyrgiosa

US Open 2. ruj 20184:53 > 4:55
Matthew Stockman, Getty Images Sport

Novak Đoković plasirao se u osminu finala US Opena, savladavši Francuza Richarda Gasqueta sa 3:0 u setovima. Švicarski tenisač Roger Federer plasirao se u osminu finala US Opena. On je savladao Australca Nicka Kyrgiosa sa 3:0 (6:4, 6:1, 7:5).

Vrlo dobar meč odigrao je Đoković, i zabilježio sigurnu pobjedu nakon dva sata i deset minuta igre.

Ovo mu je bila 13. pobjeda u 14 odigranih mečeva sa Gasquetom, koji je protiv dvostrukog pobjednika US Opena osvojio svega pet setova.

Srbin je imao 32 Winnera, dok je njegov protivnik napravio 50 neprisiljenih grešaka.

Gasquet je priprijetio već na samom startu meča, imao dvije brejk-lopte u prvom gemu, koje je Đoković uspio spasiti i od tada kreće njegova dominacija.

Sljedeći protivnik mu je Portugalac Joao Sousa koji je bio bolji sa 3:1 u setovima od Lucasa Pouillea.

Federer je do mjesta u osmini finala stigao poslije jednog sata i 46 minuta igre.

Kyrgios je namučio Švicarca u prvom setu, u kojem je drugi tenisač svijeta tek u 10. gemu uspio napraviti brejk i povesti sa 1:0 u setovima.

U drugom dijelu igre Federer je držao sve u svojim rukama, diktirao je ritam tijekom cijelog drugog seta, a Kyrgiosu je dozvolio samo jedan gem.

Probudio se 30. tenisač svijeta u trećem setu, ali je Federer još jednom u završnici pokazao svoje iskustvo i ostao koncentrraiji.

Federerov sljedeći protivnik bit će John Milmann, koji je do osmine finala stigao trijumfom nad Mihailom Kukuškinom (3:1).