Verdasco izbacio Dimitrova, čeka Novaka ili Aguta

Roland Garros 1. lip 201813:47 > 13:49
Harry How Getty Images Sport

Španjolac Fernando Verdasco je u 3. kolu RG iznenađujuće lako pobijedio Bugarina Grigora Dimitrova.

Tridesetpeti igrač svijeta je u tri seta treći put u šest međusobnih dvoboja svladao Dimitrova – 7:6 (4), 6:2, 6:4 za dva sata i 24 minute.

Španjolac je plasmanom u četvrto kolo izjednačio najbolji rezultat u Parizu.

U prvom setu viđena su dva brza “brejka” u uvodna dva gema, a Dimitrov u 12. gemu nije iskoristio četiri set lopte na servis Verdasca. U tie-breaku je Španjolac bio smireniji, a dobar momentum iskoristio je u drugom setu kada je dva puta oduzeo servis Bugarinu i lakoćom dobio set sa 6:2.

Verdasco je u trećem setu vodio sa 3:0, Dimitrov je izjednačio na 4:4, ali je u odlučujućem desetom gemu ponovo ispustio servis. Plasman u 3. kolo Dimitrovu je najbolji rezultat na zemlji u Parizu.