Vekić prvi put u karijeri izborila osminu finala AO!

Australian Open 13. velj 20215:42 > 5:43 0 komentara
Hannah Peters / Staff

Donna Vekić osigurala je najbolji plasman karijere na Australian Openu, nakon spašene meč lopte te konačnog slavlja protiv Estonke Kaije Kanepi rezultatom 6:7, 7:6, 6:4.

Nakon dva sata i 37 minuta igre, Donna Vekić izborila je plasman u osminu finala Australian Open, i to prvi put u karijeri.

U meču koji je ponudio veliku dramu kroz čitav meč, obje igračice jednako su dobro osvajale poene koliko su i griješile, ali Donna je iskoristila ključnu situaciju kod 5:4 u trećem setu kada je na servisu protivnice iskoristila drugu meč loptu odličnim napadom na koji Estonka nije imala odgovor.

Prije takvog razvoja događaja, i hrvatska tenisačica suočila se s meč loptom kod istog rezultata u drugoj dionici, međutim dalje od toga Kanepi nije uspjeli doći. Estonka je imala više winnera (46-38), no i osjetno više neprisiljenih pogrešaka (44-33), a takav omjer snaga na kraju je odnio pobjedu na stranu Vekić.

Hrvatska igračica u osmini finala igrat će protiv odlične Amerikanke Jennifer Brady koja se za sada šeće turnirom bez previše muke, nešto prije Vekić osigurala je drugi tjedan turnira u Melbourneu lakom pobjedom nad Slovenkom Juvan sa 6:1, 6:3.