AO: Ništa od 'kraja sezone', Raonić isprašio Kyrgiosa

(Photo by Scott Barbour/Getty Images)

Miloš Raonić bez većih je problema nadigrao domaćeg favorita Nicka Kyrgiosa u prvom kolu Australian Opena.

Prije početka Australian Opena, Nick Kyrgios proklamirao je svijetu ‘ako osvojim, više neću igrati ove sezone’. To se ipak neće dogoditi, dečko Ajle Tomljanović doživio je poraz već u prvom kolu.

Miloš Raonić odigrao je savršen meč, ne samo da nije izgubio niti jedan servis već Kyrgiosu nije dopustio niti jednu jedinu break priliku, na svim razinama bio je bolji protivnik, dvostruko više as servisa (30-15), gotovo dvadeset winnera više (53-34), a i podosta neprisiljenih pogrešaka manje (14-8). Meč je trajao sat i 56 minuta. Raonića u drugom kolu očekuje okršaj protiv Stana Wawrinke koji je izgubio prvi set (6:3) protiv Ernestsa Gulbisa, no kod vodstva Švicarca 3:1 u drugom setu, Latvijac je morao predati meč zbog ozljede trtične kosti.

Najbolji tenisač svijeta Novak Đoković bez ikakvih problema odradio je posao protiv Amerikanca Mitchella Kruegera rezultatom 6:3, 6:2, 6:2.

Kod tenisačica, možda i posljednji meč u svojoj Australiji odigrala je veteranka Sam Stosur, no nije imala izgleda protiv talentirane Ukrajinke Yastremske (7:5, 6:2). Iznenađenje dana je poraz finalistice iz 2014. godine, Dominike Cibulkove koju je u tri seta svladala Kineskinja Zhang.

Prva nositeljica Simona Halep osvetila je poraz u prvom kolu US Opena od Kaije Kanepi, Rumunjka je ovoga puta slavila sa 6:7, 6:4, 6:2.