Dubai: Monfils nakon tri seta izbacio Čilića

ATP 26. velj 201917:56 > 18:04
Justin Setterfield/Getty Images

Hrvatski tenisač Marin Čilić poražen je u 1. kolu ATP turnira u Dubaiju, a bolji od njega bio je Francuz Gael Monfils rezultatom 2:1 (6:3,4:6,6:0).

Najbolji hrvatski tenisač je nakon duže pauze odigrao svoj prvi meč i doživio poraz. Nakon velike borbe protiv Monfilsa, koji u posljednje vrijeme igra u sjajnoj formi, Čilić je poražen nakon sat i 45 minuta igre.

Čilić je nakon izgubljenog prvog seta zaigrao puno bolje u nastavku, iako je cijelo vrijeme imao dosta problema na svom servisu. Ipak, jedan break je bio dovoljan za osvajanje drugog seta.

U trećem je očigledno umor uhvatio hrvatskog tenisača, koji se vraća nakon ozljede koljena, što je iskoristio Francuz i osvojio posljednji set bez izgubljenog gema.

Ovo je bila četvrta pobjeda Monfilsa u isto toliko mečeva protiv Čilića.