Crna Gora – Farski Otoci: U rukometu? Iks u glavu!

Rukomet 24. lis 201820:03 > 20:04
RSCG

Rukometaši Crne Gore počeli su kvalifikacije za Europsko prvenstvo na šokantan način. U prvom susretu, pred svojim navijačima u Podgorici, odigrali su neodlučeno 24:24 protiv Farskih Otoka.

Izbornik Zoran Roganović, koji je na klupi zamijenio Dragana Đukića upozoravao je da u kvalifikacijama nema lakih protivnika, da svaki igrač mora pružiti maksimum, da pristup meču mora biti na vrhunskoj razini. Naglašavao je da Farski Otoci nisu naivna momčad, da forsiraju skandinavski stil igre, ali je isto tako naglasio da očekuje pobjedu, pred mnogo teži dvoboj koji slijedi za četiri dana protiv Ukrajine.

Umjesto toga uslijedio je blago rečeno šok. Farski Otoci su dominirali tijekom prvog poluvremena, a na iznenađenje ljubitelja rukometa u Crnoj Gori na semaforu je pisalo 15:10 za Farane. Kritike su očigledno urodile plodom, jer je Crna Gora u nastavku zaigrala daleko bolje i agresivnije, kako u obani, tako i u napadu.

Izabranici Zorana Roganovića su u nastavku imali tri gola prednosti, u samoj završnici su promašili zicer dok je na semaforu pisalo 24:23, a kazna je stigla četiri sekunde prije kraja utakmice u vidu izjednačujućeg gola reprezentacije Farskih Otoka. Crna Gora 28. listopada gostuje u Ukrajini, a u skupini je još i reprezentacija Danske koja slovi za velikog favorita.

Podsjećanja radi, plasman na prvenstvo Europe će izboriti dvije najbolje reprezentacije iz skupine i četiri najbolje trećeplasirane iz osam skupina koliko ih ukupno ima.