Štrlekov suigrač završio utakmicu sa 75% obrana!

Rukomet 13. lis 20209:45 > 9:47
Alex Grimm/Bongarts/Getty Images

Vratar srpske rukometne reprezentacije i Veszprema Vladimir Cupara ostvario je povijesnu statistiku na utakmici mađarskog prvenstva.

Cupara je za cijelo poluvrijeme primio samo četiri gola, a njegova momčad, u kojoj igra i Manuel Štrlek, je otišla na odmor s vodstvom 17:4. Srpski golman je ostvario rekord karijere jer je u jednom trenutku bio na 90 posto uspješnih obrana.

U središnjem razdoblju prvog poluvremena, Veszprem je primio tek jedan pogodak, a Cupara je upisao 11 obrana.

“U 23 godine koliko se bavim statistikom u rukometu, ovako nešto nisam nikad vidio. Svaka čast”, rekao je Zlatko Radojević, bivši trener Partizana.

Veszprem je u nastavku primio sedam golova, a utakmica je završila rezultatom 38:11, s tim da je u drugom poluvremenu većinu vremena branio rezervni vratar Rodrigo Corrales. Vladimir Cupara je utakmicu završio s nestvarnih 75 posto obrana.