Novi europski porazi Mladosti i Solarisa

Sportklub

U susretu 3. kola D skupine kvalifikacija Eurokupa, vaterpolisti Mladosti su na bazenu uz Savu izgubili od Primorca s 9-10 upisavši i drugi poraz.

Zagrebačka Mladost je u trećem nastupu u kvalifikacijskoj skupini Eurokupa, koja se igra na bazenu uz Savu, pretrpjela i drugi poraz. Nakon remija s Mediterranijem (10-10), pa poraza od grčkog PAOK-a iz Soluna (9-11), u subotu su Žapci izgubili i od Primorca iz Kotora sa 9-10.

Ovog puta su Zagrepčani dobro krenuli, otvorili su utakmicu vodstvom 2-0 i 3-1, ali tu su stali. Već do kraja prve dionice je suparnik preokrenuo na 4-3 u svoju korist, da bi dvije minute prije poluvremena bilo čak 8-3 za Kotorane.

Mladost se uspjela vratiti izjednačivši na 8-8sredinom zadnje četvrtine. S nova dva gola, gost je poveo 10-8, a domaćin je ublažio poraz na konačnih 9-10.

Kod Mladosti po dva gola zabili su Marko Elez, Marko Jelača, te Maroje Gluhaić, a u suparničkim redovima najefiksniji su bili Marko Milić i Marko Gopčević sa po tri gola.

Mladost u nedjelju još očekuje ogled protiv neporaženog Honvedom, no Zagrepčani su bez izgleda za plasman među dvije najbolje momčadi u skupini.

Na ljestvici zagrebačke skupine vodi Honved s devet bodova, Mediterrani ima pet, PAOK četiri, Primorac tri, a Mladost jedan bod.

Poraz je upisao i naš drugi predstavnik u kvalifikacijama Eurokupa. U susretu 4. kola skupine u Šapcu, Solaris je izgubio od Jadrana iz Herceg Novog sa 2-15.

Bio je to treći poraz Solarisa u skupini uz jednu pobjedu. Solaris je i prije ove utakmice izgubio sve izglede za prolazak dalje, u osminu finala. Šibenčani su u četiri utakmice ostvarili samo jednu pobjedu, te tri poraza od kojih su dva bili sa 10 golova minusa, te u zadnjem kolu od 13 razlike.

Na ljestvici vodi Šabac s devet bodova, Trieste i Jadran HN imaju po šest, Solaris tri, a na začelju je Pays d’Aix bez bodova.