Turkinje s Melissom Vargas osvojile Ligu nacija

Odbojka 17. srp 202310:04 0 komentara

Reprezentacija Turske osvojila je Ligu nacija po prvi put nakon što je u finalu svladala Kinu 3:1...

Turkinje su po setovima slavile 25:22, 22:25, 25:19 i 25:16, a za MVP finalnog turnira proglašena je naturalizirana Kubanka Melissa Vargas.

Ona je bila uvjerljivo najbolji skorer finalnog turnira održanog u teksaškom gradu Arlingtonu, imala je čak 65 poena, devet više od Poljakinje Magdalene Stisjak. Uz njih su u najboljoj postavi natjecanja bile još Kineskinje Diao LinyuLi Yingying Yuan Xinyue, Turkinje Gizem Örge Zehra Günes te Poljakinja Martyna Lukasik.

Bio je to debitantski nastup novog turskog izbornika Danielea Santarellija koji je odmah s novom ekipom osvojio trofej. Sa Srbijom je prošle godine osvojio titulu svjetskog prvaka, a ranije je vodio i Hrvatsku.

U ovogodišnjem izdanju Lige nacija nastupala je i hrvatska reprezentacija koja je u ligaškom dijelu zauzela pretposljednje, 15. mjesto s dvije pobjede i deset poraza te će ponovni nastup u svjetskoj eliti morati izboriti putem Challenger Cupa od 27. do 30. rujna u francuskom Lavalu. Na tom će turniru uz Hrvatsku nastupiti još Kenija, Kolumbija, Meksiko, Vijetnam, Švedska i Ukrajina. Natjecanje se održava po nokaut sustavu, a samo će se pobjednička reprezentacija plasirati u sljedeće izdanje Lige nacija.

Ovog tjedna, do 19. do 23. srpnja, u Gdanjsku se igra završnica muške Lige nacija. U četvrtfinalu sastaju se SAD – Francuska, Italija – Argentina, Japan – Slovenija i Poljska – Brazil. Sve utakmice možete pratiti na Sport Klubu.