Odbojka 1. lip 20239:02 0 komentara

Hrvatska ženska odbojkaška reprezentacija poražena je u drugom kolu Lige nacija gdje su izgubile od Njemačke s 3:0.

Nakon što su uz dosta nervoze otvorile natjecanje porazom protiv Bugarske, djevojke su protiv Njemačke pokazale bolju igru i imale dvije lijepe prilike za uzimanje seta.

Njemice su u prvi set ušle sa 7:1 i na samom startu potvrdile kvalitetu koju su pokazale u susretu protiv Nizozemske gdje su slavile 3:1. Hrvatska se do kraja seta nije uspjela oporaviti i završen je s 25:18.

U drugom su setu hrvatske reprezentativke zaigrale opuštenije i stvorile prednost, ali je Njemačka našla pravi odgovor i došla do 21:17. Kad se već činilo da je set gotov, Hrvatska je serijom 6:0 došla do vodstva 23:21, ali je završnica seta pripala Njemačkoj koja je s četiri poena u nizu došla do 2-0.

Slična situacija bila je i u trećem setu kada je Hrvatska preokrenula i došla do 23:21, ali je raspoložena Hanna Orthmann, s ukupnih 22 poena u susretu, zaključila igru i dovela Njemačku do pobjede s 25:23 u trećem setu.

Najbolja hrvatska igračica bila je Andrea Mihaljević s 18 poena.

Hrvatsku sutra očekuje susret s Japanom, a možete ga pratiti od 12:40 na SK1.