Mladost slavila u prvoj utakmici kvalifikacija za LP

Odbojka 7. stu 201921:56 > 22:14
Getty Image

Odbojkaši Mladosti odlično su odigrali u prvoj utakmici drugog kola kvalifikacija za LP

Odbojkaši Mladosti upisali su važnu pobjedu u kvalifikacijama za Ligu prvaka. Iako nisu najbolje krenule i izgubile prvi set, mladostaši su u nastavku zaigrali bolje i nanizali iduća tri seta za lijepu pobjedu od 3:1 nad Zadrugom.

Iako je ovo tek prva utakmica, čini se da Mladost ima rješenje za svoje rivale, jer su ih i u MEVZA ligi pobijedili s glatkih 3:0.

Naš novinar Tomislav Trtanj razgovarao je s trenerom Malevićem

na pitanje o tome je li bila namjera izaći sa istom šestorkom koja je dobila utakmicu u MEVZA ligi, Malević je odgovorio vrlo jasno.

‘Ne, nije bila okosnica. Mi imamo desetak igrača… nikad ne znaju tko će početi utakmicu. Ja nemam taj običaj. Za mene ne postoji prva, druga šestorka.’

Osvrnuo se nakon toga Malević na tu prvu utakmicu u MEVZA ligi jer tada u sastavu današnjih suparnika nije bilo Bugara Koleva koji je stvarao jako puno problema u prvom setu.

‘Oni tada nisu imali Bugarina Koleva koji nam je stvorio puno problema u prvom setu. Mi smo ga skenirali u prvom setu jer nismo znali o njemu. Već u drugom setu je ta opasnost izbjegnuta. Ritam je podignut s naša dva mlada dizača.’

Predviđanja za Klagenfurt.

‘Nadam se da neće doći do zlatnog seta. Učinit ćemo sve… Lakše ćemo igrati gore jer je ovdje pritisak domaćeg terena’, zaključio je trener Mladosti spomenuvši da se taj pritisak domaćeg terena osjetio na brojnim igračima.

Kao idućeg protivnika Malević predviđa Benficu koja je iznimno kvalitetna, a trener Mladosti upozorava na brazilski štih te sjajne portugalske ekipe istaknuvši da ‘bi volio vidjeti ih ovdje da se potučemo na sportski način’.