Nogomet 8. kol 202223:13 > 09. kol 2022 19:35 0 komentara

Nevjerojatno prvo kolo u turskoj Superligi danas smo zatvorili s tri utakmice.

Basaksehir je nešto ranije danas razbio Kasimpasu 4:0, a zabijali su redom Aleksić, Szysz, Chouiar te Turuc.

Ankaragucu i Konyaspor odigrali su bez pogodaka, a dodajmo da je nekadašnji igrač Rijeke Robert Murić odigrao drugo poluvrijeme za Konyaspor.

Najnapetije je bilo u Istanbulu gdje je Fenerbahče remizirao s donedavnim drugoligašem Umraniyesporom, 3:3. Sve je počelo glatko za domaćine kada je zabio Valencia u 19. minuti, no onda izjednačuje hrvatski nogometaš Tomislav Glumac golom glavom iz kornera u 33. minuti (nekada igrač Splita, Zadra i Hajduka). Fenerbahče je pred kraj poluvremena ponovno poveo drugim golom Valencije, ovog puta iz penala.

Umraniyespor je ponovno do izjednačenja došao u 67. minuti preko Gheorghea, a šest minuta kasnije su i poveli preko Antonija Mršića iz penala. Mršić je također nekada branio boje Splita i Zadra.

Da Fener ne doživi neugodnosti već u prvom kolu, pobrinuo se Berisha koji je golom u sudačkoj nadoknadi postavio konačnih 3:3.