Pobjede Fenera i Göztepea, ludilo u vrhu

Turska 18. pro 201719:54 > 20:12
Chris McGrath Getty Images Sport

U posljednje dvije utakmice 16. kola turske Superlige domaćini su ostvarili pobjede, i sada je došlo do prave gužve na samom vrhu ljestvice, s obzirom da se prvih šest klubova nalazi na 3 boda udaljenosti.

Fenerbahče je na kraju bio siguran protiv Karbükspora i slavio 2:0. Međutim, na prvi gol se čekalo do 56. minute, kada je Mehmed Topal iskoristio odličan centaršut Valbuene iz kornera i doveo domaće u vodstvo.

Konačnih 2:0 postavio je upravo Valbuena 20 minuta kasnije, poslije sjajnog solo prodora i izuzetno preciznog iudarca iskosa s lijeve strane u suprotni gornji kut golmana Akbabe.

Ovom pobjedom Fenerbahče se popeo na drugo mjesto na ljestvici, ima 32 boda, koliko i Galatasaray (koji je danas ostao bez trenera, Tudor je dobio otkaz), a samo bod manje od lidera Basaksehira.

Za pravu gužvu u vrhu pobrinuo se senzacionalni Göztepe, koji je slavio minimalnim rezultatom protiv Konyaspora na svom terenu. Gol odluke postigao je najbolji strijelac Adis Jahović u 43. minute iz jedanaestarca, što mu je 13. gol ove sezone.

Tom pobjedom klub iz Izmira došao je do šestog mjesta sa 30 osvojenih bodova, koliko još imaju i prvak Bešiktaš te Kayserispor.