Japanci spasili Celtic u Old Firmu, povratak Juranovića

Nogomet 2. sij 202315:46 0 komentara
AndrewxMilligan via Guliver

Nogometaši Rangersa i Celtica odigrali su 2:2 u 20. kolu škotskog Premiershipa.

Bio je to čak 432. Old Firm, pri čemu 102. koji je završio bez pobjednika. Ranger je uspješniji, ima 168 pobjeda, dok je Celtic slavio 162 puta.

Prvi Old Firm ove szeone završio je pobjedom Celtica 4:0, no ovaj put Rangersi su odigrali bolje i na kraju uzeli bod, iako su bili jako blizu pobjede na Ibroxu.

Već u petoj minuti Celtic je poveo u Glasgowu golom Japanca Maede. Već nakon 20 minuta igre na terenu se neočekivano našao hrvatski reprezentativac Josip Juranović nakon što se ozlijedio Greg Taylor. Celtic je imao vodstvo na poluvremenu, no onda je u šest minuta uslijedio prekoret Rangersa.

U 47. minuti Ken je na asistenciju Sakale izjednačio 1:1, a šest minuta kasnije Ibrox je u potpunosti razveselio Tavernier koji je bio precizan iz penala. I kada se činilo da će Rangersi uzvratiti za poraz na početku sezone, u 88. minuti se ukazao Kyogo Furuhashi koji je zabio za konačnih 2:2.

Osim Juranovića, igrao je još jedan hrvatski reprezentativac Borna Barišić koji je proveo svih 90 minuta na terenu, dok Antonio Mirko Čolak nije ulazio u igru.

Celtic je prvi u škotskom prvenstvu s 55 bodova, odmah iza njih su Rangersi s devet bodova manje. Hearts je treći s 28 bodova i dva susreta manje.