Bradarić asistent u rušenju Lazija

Nogomet 30. lis 202220:11 0 komentara
Antonietta Baldassarre Insidefoto

U dvoboju 12. kola talijanskog nogometnog prvenstva Salernitana je iznenadila Lazio svladavši ga u Rimu s 3:1, a asistent za posljednji gol gostiju bio je Domagoj Bradarić.

Lazio je poveo pred kraj prvoga poluvremena golom Zaccagnija (41), no u nastavku se dogodio neočekivani preokret. Veterani Candreva (51) i Fazio (69) postigli su prva dva gola za Salernitanu, da bi za treći pogodak asistent bio hrvatski lijevi branič Domagoj Bradarić. On je u 77. minuti probio bok i poslao oštru pruzemnu loptu u peterac na koju je uklizao Dia (77) i zapečatio pobjedu svoje momčadi.

Bradarić je igrao za Salernitanu do 83. minute, dok je Toma Bašić ušao u igru za Lazio u 81. minuti.

Ovom pobjedom Salernitana je skočila na deveto mjesto sa 16 bodova, dok je Lazio ostao četvrti sa 24 boda.

Ranije u nedjelju nogometaši Fiorentine su kao gosti svladali Speziju s 2:1 Fiorentinu je u vodstvo doveo Milenković (14), Nzola (35) je uspio izjednačiti prije odlaska na odmor, ali gosti su uspjeli iskoristiti igrača više, kojega su imali od 82. minute te pogotkom Cabrala (90) u završnici upisati tri boda. Fiorentina je sada 12. sa 13 bodova, dok je Spezia ostala 16. s devet.

Istovremeno su Cremonese i Udinese igrali 0:0. Posljednji Cremonese tako je i dalje bez pobjede s pet bodova, koliko ima i 19. Verona, dok je Udinese ostao osmi sa 22 boda.

Atalanta je kao gost pobijedila Empoli s 2:0 i probila se na drugo mjesto, a Mario Pašalić asistirao je za drugi gol. Gosti su poveli preko Hateboera (32), a Lookman (59) je povećao vodstvo nakon dodavanja Pašalića. Pašalić je odigrao cijeli susret, a Marko Pjaca je za Empoli igrao do 56. minute.

Atalanta je zabilježila osmu pobjedu u prvenstvu i sa 27 bodova zauzima drugu poziciju na tablici, pet bodova manje od vodećeg Napolija s kojim se sastaje u narednom kolu. Empoli je na 13. mjestu sa 11 bodova.