SAD nakon drame do polufinala Gold Cupa

Nogomet 10. srp 202310:28 0 komentara
AP Photo/Michael Conroy via Guliver Image

Nogometaši SAD-a i Jamajke plasirali su se u polufinale ovogodišnjeg izdanja Gold Cupa, prvenstva Sjeverne i Srednje Amerike, SAD su u dramatičnoj utakmici u Cincinnatiju u četvrtfinalu izbacili Kanadu boljim izvođenjem 11-eraca s ukupnih 5-4 (2-2, 1-1), dok je Jamajka na istom stadionu nadigrala Gvatemalu sa 1-0 (0-0).

U susretu sudomaćina ovog natjecanja i sljedećeg Svjetskog prvenstva nije bilo golova sve do 88. minute, a onda je napadač lokalnog FC Cincinnatija Vazquez udarcem glavom doveo SAD u vodstvo, no početkom sudačke nadoknade Robinson je igrao rukom u svom kaznenom prostoru pa je Vitoria u 93. minuti s bijele točke poravnao na 1-1.

Susret je stigao otišao u dodatnih pola sata, a u produžetku je do prednosti stigla Kanada golom Shaffelburga koji je u 109. minuti nakon solo-prodora udarcem s vrha 16-erca svladao Turnera. No, Kanađani nisu uspjeli sačuvati prednost, u 114. minuti lopta je nakon obrane vratara St. Clairea pogodila braniča Kennedyja i završila u mreži.

Prilikom izvođenja 11-eraca tri od četiri američka igrača bila su precizna, dok su samo dvojica od petorice Kanađana uspjela svladati Turnera, pa će SAD 12. srpnja u San Diegu igrati protiv Paname u polufinalu.

Dvoboj Jamajke i Gvatemale donio je nogo manje drame, a Jamajka se plasirala u polufinale pogotkom Bella iz 51. minute.

Jamajka će u polufinalu također 12. srpnja igrati protiv Meksika u Las Vegasu.