SP: Veliki Žuti, egzekutor Beqiraj, pobjeda Crne Gore!

Reprezentacija 11. lis 201620:37 > 22:41
Getty images/Giuseppe Bellini

Nogometaši Crne Gore ostvarili su još jednu veliku pobjedu u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo 2018. u Rusiji, dok je Robert Prosinečki i dalje neporažen u skupini C.

Izabranici Ljubiše Tumbakovića savladali su Dansku u gostima sa 1:0, tako da nakon tri odigrana kola dijele prvo mjesto u grupi E.

Gol za pobjedu u Kopenhagenu postigao je Fatos Beqiraj u 32. minuti, nakon sjajne akcije Stevana Jovetića.

Napadač Intera je prevario kompletnu obranu Danaca, uposlio Beqiraja koji je spretno reagirao i prebacio Kaspera Schemeichela.

Poljska je golom Lewandovskog u 95. minuti savladala Armeniju, dok je RumunjSKa prethodno igrala bez golova sa Kazahstanom.

Crnogorci sada imaju sedam bodova, koliko i Poljska.

U grupi C, Njemačka je upisala treću uzastopnu pobjedu, savladavši Sjevernu Irsku s 2:0. Azerbejdžan Roberta Prosinečkog je i dalje bez poraza, remijem protiv Češke (0:0) osvojio je sedmi bod.

Engleska poslije dužeg vremena nije uspijela pobijediti u jednoj kvalifikacijskoj utakmici, odigrali su 0-0 kod Slovenaca.