Valencia poražena u borbi za ostanak

CordonPress LOF via Guliver

Nogometaši Almerije osvojili su važne bodove u borbi za prvoligaški spas nakon što su u susretu 28. kola španjolskog prvenstva pobijedili Valenciju sa 2-1.

Sve najvažnije dogodilo se u drugom poluvremenu. Almeria je povela u 49. minuti golom Gonzala Melera, devet minuta kasnije Srđan Babić je povisio na 2-0, da bi Samu Castillejo u 61. minuti smanjio na 2-1.

Šišmiši” su u završnici susreta pokušali izjednačiti, no Almeria se obranila osvojivši važna tri boda.

Almeria je ovom pobjedom napustila zonu ispadanja i trenutačno se nalazi na 16. mjestu sa 30 bodova, dok je Valencija sa 27 bodova pala na 18. mjesto i sada je na poziciji koja vodi u niži rang natjecanja.

U nedjelju se još sastaju Rayo Vallecano – Atletico Madrid, dok u ponedjeljak igraju Barcelona – Girona.

U vodstvu je Barcelona (71) ispred Real Madrida (59) i Atletico Madrida (54).