Uz dva penala do boda u La Ligi

Phil Bryan/ News Images via Guliver

Nastavljena je španjolska La Liga, a u prvom susretu 15. kola nogometaši Girone i Rayo Vallecana su remizirali odigravši 2-2.

Dva puta je Rayo Vallecano vodio, no domaći sastav se vraćao udarcima s bijele točke i na kraju su obje momčadi podijelile po bod. Već u drugoj minuti gosti su poveli nakon greške obrane Girone, a strijelac je bio Sergio Camello.

U 34. minuti Girona je izjednačila, a jedanaesterac je realizirao Castellanos. Potom je u 62. minuti opet poveo Rayo Vallecano, a lijepi je pogodak, s vrha šesnaesterca, postigao Isi Palazon. No, u 75. minuti je dosuđen novi jedanaesterac za Gironu, već sedmi ove sezone u La Ligi, a za bod je pogodio Samuel Saiz.

U završnici je Girona imala dvije odlične šanse, ali do potpunog preokreta ipak nije stigla.

Obje su momčadi time nastavile pozitivan ligaški niz. U zadnjih pet utakmica Girona ima dvije pobjede i tri remija, a Rayo Vallecano tri pobjede i dva neodlučena rezultata.

U petak će igrati Getafe – Mallorca, Celta – Sevilla, Cadiz – Almeria i Valladolid – Real Madrid, dok se u subotu sastaju Barcelona – Espanyol, Real Sociedad – Osasuna i Villarreal – Valencia.

La Liga, 15. kolo:

Girona – Rayo Vallecano 2-2 (Castellanos 34-11m, Saiz 75-11m / Camello 2, Palazon 62)