Tenerife izborio priliku za povratak u La Ligu

Nogomet 5. lip 20228:05 > 8:06 0 komentara
xSanxAcostax via Guliver

Nogometaši Tenerifea igrat će u finalu doigravanja za mjesto u La Ligi u sljedećoj sezoni, a priliku za plasman u elitni razred španjolskog klupskog nogometa izborili su pobjedom 2:1 u uzvratu polufinala protiv Las Palmasa te su s ukupnih 3:1 prošli dalje.

Već u 3. minuti Tenerife je u vodstvo doveo Enric, a isti je igrač u sučevom dodatku prvog dijela realizirao kazneni udarac za 2:0. Curbelo je u 71. minuti donio tračak nade domaćinu, ali veliki preokret se nije dogodio.

Tenerife će se za povratak u La Ligu nakon 12 godina izbivanja iz elitnog društva boriti protiv pobjednika drugog polufinalnog para u kojem će Eibar u nedjelju ugostiti Gironu. Prva utakmica u Gironi završila je pobjedom Eibara 1:0.

Finalne utakmice su na rasporedu 11. i 19. lipnja. (H)