Modrić se vratio, Real izgubio u gradskom derbiju

Nogomet 2. sij 202215:55 > 16:10 0 komentara
Guliver Image

Luka Modrić vratio se na teren nakon što je 20-ak dana bio u 'autu' zbog koronavirusa, a Real je u 20. kolu Primere izgubio u predgrađu Madrida kod Getafea 1:0.

Jedini gol na utakmici pao je već u 9. minuti kada je pogriješio branič Kraljeva. Eder Militao, što je iskoristio Enes Unal te pogodio za 1:0.

Real je bio blizu izjednačenja već u 15. minuti, Modrić je sjajno opalio, no David Sorija je odlično reagirao. Samo minutu kasnije ponovo je pucao hrvatski veznjak. Sorija ovoga puta nije mogao ništa, no ispriječila se prečka.

Do kraja poluvremena priliku za Real imao je i Toni Kroos u 20. minuti, no njemački veznjak nije bio precizan. Vodeći sastav Primere je u drugom dijelu pojačao pritisak, imao je više od 70 posto posjeda lopte, ali nije uspio probiti domaću obranu.

Najbolju priliku u nastavku imao je Karim Benzema u 68. minuti, no možda i siguran gol glavom je spriječio Cuenca. U 76. minuti odlično je pucao i Casemiro, no Soria je ponovo bio sjajan.

Iako zadnjih 20-ak dana nije trenirao ni igrao zbog koronavirusa, Modrić je danas odradio svih 90 minuta.

Real je na vrhu Primere s 46 bodova, osam više od Seville, koja ima i dvije utakmice manje, dok je Getafe 16. s 18 bodova.